WordPress hosting değişim sonrası sorunları

Sizde wordpress sitenizin taşıma sonrası özellikle içerik girişi ve çeşitli ayarları yaparken “izininiz yok” yada “yayınla / güncelle ” yerine  “içeriği denetim için gönder” mesajları alyorsanız.

Öncelikle wordpress sitenizi taşımadan önce tüm güncellemelri yapın. Eğer sunucunuzun php ve mysql versiyonları yeni güncellemeleri desteklemediği için sitenizi taşımayı planlıyorsanız mutlaka sağlam bir yedek alın.!

Yapısı gereği sitenizi taşığınız yeni yere veritabanını kurup tüm dosyaları aktardığınızda ve wp-config.php dosyanızdaki ayarları yaptığınızda sorunsuzca çalışacaktır.

Fakat yönetim paneline girdiğinizde kullanıcınızın yönetici izinleri olmasına rağmen behsettiğim “içeriği denetim için gönder” vb. kayır hataları oluşuyorsa bakacağınız yer veritabanı tablolarıdır.

Öncelikle veritabanı tablolarınızdaki ” ID ” lerin bulunduğun alanın “AUTO_INCREMENT”  özeliklerinin aktif olmadığı göreceksiniz. bunları aktif  etmeniz gerekli.

Zaten mysql ile biraz ilgili herkes  AUTO_INCREMENT nedir bilir.

Diğer bir dikkat edilecek konu wordpressin standart tablolarındaki eklentilern oluşturduğu  yeni alanlar olacaktır. mümkünde bunları kaldırıp eklentileri aktif ettiğinizde yeniden oluşturulmasını sağlayabilrisiniz.

Eğer kaldırmanız mümkün değilse ozaman mutlaka yapılarını kontrol edin.

 

Bu konuyu bu şekliyle çözmeden önce ben eski siteden sadece içerikle ilgili olan tablaların veri dumb larını alıp yeni yere sıfır kurduğum tabloları boşaltıp üzerine yükleme yönetemin kullanıyordum

Bu yönetim sorunu option tablosunu ve diğer ayarları alamadığınız için siteyi yeniden ayarlamanız gerekmesiydi.

umarım işinize yarar..

 

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 3 =